{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Planeering: Baukooperative GmbH / Fotod: Patricia Weisskirchner
Pole piisavalt ruumi

Vahel toob elu sulle üllatusi, mis võivad tekitada parasjagu segadust, kuid lõpuks viib see sind täpselt sinna, kus vaja. Perekond Kram lõpetas äsja oma kodus remonti ja oli valmis puhkama, kui pidi alustama täiesti uut, palju suuremat ümberehitust – kuid kõike seda kõige toredamal põhjusel.
„Meie maja ehitati 60ndatel mitme põlvkonna majana. Kütte vahetasime välja 2008. aastal. Kui saime rõõmsa uudise, et tulemas on perelisa, sai kiiresti selgeks, et ruumi on liiga vähe,” rääkis majaomanik Bernhard Kram. Tulevane isa asus seejärel ise juurdeehitust planeerima. Ligi kaks kuud kestnud planeerimisfaasi järel valmis 60 m2 suurune juurdeehitus, millest on nüüdseks pärast kolme kuud kestnud ehitust saanud pereelu kese.

Lamekatusakende optimaalne paigutus

Valguse suunamine oli algusest peale Baukooperative'i arhitektide projekteerimisprotsessi osa. Idee oli, et loomulik valgus tõstaks esile elutoas oleva puidu, andes sellele sooja ja kutsuva tunde. Loomulik valgus on oluline kõigile, kuid sellel on väikelastega perede elus eriline roll. Päevavalgus aitab lastel püsida aktiivne ning keskenduda ja õppida – teha kõike seda, mida nad oma esimestel eluaastatel teevad, olgu nad vanematega raamatuid lugemas, joonistamas või elutoas peitust mängimas. „Kasutasime VELUX Daylight Visulaizerit, mis aitas meil seda kõike planeerida. VELUX Daylight Visulaizer abil suutsime planeerimisprotsessi ajal tuvastada erinevused päevavalgusallikate paigutuses veendumaks, et kõik on ideaalselt paigutatud.”

Perekond otsustas lõpuks paigutada lamekatuseakna juurdeehituse kaugemasse nurka ja ka kööginurka. Kumera klaasiga lamekatuseaekn toob koju päevavalguse võlu: ainulaadne kumera kujuga klaas võimaldab vihmaveel kergesti pinnalt ära voolata – isegi 0° katusekalde korral. Ainulaadne disain, õhuke leng ja nähtamatu raam annavad teile maksimaalse päevavalguse isegi siis, kui teil on paigaldatud kardin. Kumera klaasiga lamekatuseaknal on 2- või 3-kordne klaas paakett, mis tagab suurepärase energiatõhususe, vähendades samal ajal vihma, rahe või liikluse korral tekkivat müra. Nii et teil on võimalik välismaailmast saada segamatult parim võimalik kogemus – midagi, mis on väga väärtuslik ka väikelastega perele.

VELUX katuseakende peamised eelised

Alates uude koju kolimisest on katuseaken toonud perele suurt kasu. „Suured aknad ja hoolikalt paigutatud lamekatuseaknad võimaldasid meil luua ruumi, mis on täis loomulikku valgust ja seda kõige kaugemate nurkadeni välja. Meil on hommikust hämarani alati tagatud hele valgus ja vajame väga vähe kunstvalgust,” selgitas Mr. Kram. Ja see õnnestus, kaitstes samaaegselt ka oma kodu privaatsust. Lamekatuseakende lisamise idee tekkis juba planeerimise ajal ja sai selgeks, et juurdeehitise privaatsem varjatud ala jääks liiga pimedaks. Hr Krami sõnul oli selle ruumi valgustamine ülevalt läbi lamekatuseakna tõesti ideaalne lahendus. Lisaks aitavad katuseaknad tagada loomulikku ventilatsiooni, muutes perekodu õhu tervislikumaks ja hoides niiskemates kohtades ära hallituse moodustumise. Perekond otsustas paigutada köögi kohale teise lamekatuseakna, mis hõlbustab ka köögi õhutamist toiduvalmistamise ajal.

Perekond otsustas lõpuks paigutada lamekatuseakna juurdeehituse kaugemasse nurka ja ka kööginurka. Kumera klaasiga lamekatuseaken toob koju päevavalguse võlu: ainulaadne kumera kujuga klaaspakett võimaldab vihmaveel kergesti pinnalt ära voolata – isegi 0° katusekalde korral. Ainulaadne disain, õhuke leng ja nähtamatu raam annavad teile maksimaalse päevavalguse isegi siis, kui teil on paigaldatud kardin. Kumerka klaasiga lamekatuseaknal on 2- või 3-kordne klaaspakett, mis tagab suurepärase energiatõhususe, vähendades samal ajal vihma, rahe või liikluse korral tekkivat müra. Nii et teil on võimalik välismaailmast saada segamatult parim võimalik kogemus – midagi, mis on väga väärtuslik ka väikelastega perele.

Planeering: Baukooperative GmbH / Fotod: Patricia Weisskirchner
Kümblus kuldses valguses

Bernhard Krami silmad lähevad särama, kui ta räägib nn kuldsest valgusest, mis õhtul, kui päike on madalal läänes, valgub läbi lamekatuseakende, ujutades kogu ruumi üle sooja ja pehme valgusega.

"Kogu atmosfäär on tõesti midagi erilist."
– Bernhard Kram, majaomanik
Planeering: Baukooperative GmbH / Fotod: Patricia Weisskirchner
Uus elukvaliteet

Selleks kulus mõne kuu jagu tööd, aga neljaliikmeline pere elab nüüd oma uues kodus oma parimat elu, kogudes koos pisiperega ühiseid mälestusi. Kodu on täpselt selline, nagu nad oma laste kasvatamiseks ideaalis ette kujutasid. Asi pole ainult päevavalgusest. Bernhard Kramil ei saa aiavaadetest küllalt: „Istume söögilaua taga ja vaatame vana ploomipuud või linde ja oravaid – selline elukvaliteet on lihtsalt hindamatu. Oleme juurdeehitusest vaimustuses ja tunneme end majas tõeliselt koduselt.”

Soovitatavad VELUX tooted
Kumera klaasiga lamekatuseaken
Mine toote juurde
Lameda klaasiga lamekatuseaken
Mine toote juurde
Kuumusevastane kardin (MSU)
Mine toote juurde