{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Inspireeritud sõbra projektist

Claire ja Paul on oma elus kohas, kus nad tahavad nautida seda, mida nad on saavutanud. Nad teadsid, et tahavad oma kodu luua selle idee järgi, kuid nad lihtsalt polnud päris kindlad, kuidas seda teha. Aga äkitsi jooksis kõik paika! Pärast seda, kui Claire ja Paul Hammond nägid sõbra pööningu ümberehitusega kaasnenud edu, ei raisanud nad aega ja hakkasid uurima, kuidas nad saaksid muuta oma pööninguruumi uueks magamistoaks ja vannitoaks.

54-aastane radiograaf Claire ja 57-aastane radioloog Paul projekteerisid oma katusealuse kohaliku arhitekti ja ehitaja abiga. Nad teadsid alati, et paigaldavad VELUX katuseaknad osana ehitusest, kuna päevavalgus oli disaini võtmeosa. Nad tahtsid luua värske õhu, avarate ruumide ja ereda päevavalgusega pööninguruumi, et saaksid tunda end oma kodus sama mugavalt kui puhkusel olles.

„VELUX on kauaaegne kaubamärk, mis on tuntud oma usaldusväärsete ja kvaliteetsete toodete poolest, nii et teadsime, et nad ei vea meid alt,” ütles Claire.

Nad valisid viis kahesüsteemset VELUX katuseakent, et anda oma uuele suurele magamistoale sundimatu, hele ja õhuline atmosfäär: „Tahtsime tõesti maksimeerida akendest avanevaid vaateid, mistõttu otsustasime valida kahesüsteemsed aknad, sest need avanevad otse altpoolt, nii et teil on selle kõige nautimiseks lisaruumi,“ selgitas Claire.

Paar lasi oma pööningu ühele küljele paigaldada kolm katuseakent, et luua klaasitud sein ja neljanda pööningu lõunapoolsele küljele, mis võimaldab neil pea kohal kogeda päikesevalguse loomulikku liikumist – midagi, millel on vaimsele tervisele suur kasu.

„Me soovisime klaasitud seina, sest tahtsime midagi, mis annaks ruumile täiendava vau-efekti ja suurendaks tõepoolest sinna toodava päevavalguse hulka. Neljanda katuseakna paigaldamine eraldi lõunapoolsele seinale tagab ka päevavalguse ühtlase jaotumise üle ruumi, mis on hämmastav,” ütles Claire.

Nende uude magamistoa vannituppa paigaldati viies katuseaken. „Soovisime, et vannituba oleks sama valgusküllane ja õhuline kui meie uus magamistuba, mistõttu paigaldasime sinna allosas asuva elegantse käepidemega juhitava kahesüsteemse katuseakna, et päevavalgus voogaks läbi mõlema ruumi,” jätkas Claire.

Kuigi nad naudivad vaadet eredasse taevasse ja päevavalguses kümblemist, teadis paar ka seda, et neile meeldib tukkuda ja nad ei taha, et neid häiriks varahommikune päikesetõus. Nad soovisid, et nende ruum hoiaks neid aktiivse ja motiveerituna, kui nad seda soovivad, aga võimaldaks ka pärast pikka tööpäeva uinakut teha. Claire ja Paul valisid oma VELUX kardinad mugavust silmas pidades ning ostsid kombinatsiooni kahest duokardinast ja pimenduskardinast.

„Me panime duokardinad pööningu lõunapoolsele küljele, kuna poolläbipaistev volditud kiht võimaldab teil päikeselisematel päevadel hajutada päevavalgust ja ennetab ruumi liiga soojaks muutumist. Teiste akende pimenduskardinad ennetavad ka võimalikke ärkamisi koidikul," rääkis Claire.

Rahupaiga kujundamine

Oma mereäärsest asukohast inspiratsiooni ammutades võtsid Hammondid aluseks heledate toonide ja pastellide värviskeemi, mis on aidanud muuta selle rahupaigaks, mida nad nüüd väga naudivad. Tänu laiale kardinavärvide valikule, mida VELUX oma klientidele pakub, oli neil võimalus muuta ruum just selliseks, nagu nad soovisid, ilma et oleks pidanud tegema kompromisse.

„See on väga rahulik koht aja veetmiseks, kuna see on helikindel juhul, kui soovite vaikust, kuid avades aknad, on võimalik kuulda linnulaulu, mis on üsna tore. Katuseakendest tulvav päevavalgus muudab selle atraktiivseks lõõgastumispaigaks ja kogete selle eeliseid, kui see läbi maja liigub," lisas Claire.

"Meie labrador Ruby on kahjuks liiga vana, et trepist üles pööningule tulla, kuid olen kindel, et talle meeldiks see sama palju kui meile!"
– Claire, majaomanik
Soovitatavad VELUX tooted
VELUX katuseaken (GPU)
Mine toote juurde
VELUX Pimenduskardin (DKL)
Mine toote juurde
Päikesevari (MHL)
Mine toote juurde