{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Foto autoriõigus: Matej Lozar
Looduslik pisemagi detailini

Kui lähedale pääsete oma juurtele, kui ehitate oma perele uhiuut kaasaegset elumaja? Kui küsida seda projekteerijalt, siis vastus on, et päris lähedale! Kuna pere soovis eranditult looduslikest materjalidest ehitatud maja ning arhitekt Robert Veselkol oli seda tüüpi hoonete ja materjalidega juba kogemusi, sündis nende koostöös kaasaegne mugav, kuid samas looduslik ja maalähedane kodu Dobrna linna ümbritseval mäel. Maja on valmistatud savist, õlgedest ja puidust.

Sisustusajakirja sobituv muinasjutt

Huvitavad jooned, valgustatud interjöör ja mõned julged valgustid annavad omapära sellele majale, kus iga päev ei elata, ning ainuüksi looduslikud ehitusmaterjalid loovad ainulaadse maalähedase tunde. Ometi on maja kõike muud kui vanamoodne. See näeb välja kaasaegne ja mugav, ilma et oleks külm või tekitaks kunstliku õhustiku. Nii võiks elada metshaldjas, kui metshaldjad lehitseksid kaasaegseid disainiajakirju!

Foto autoriõigus: Matej Lozar

Elamiskvaliteedi loovad ruumi avatus katuseharjale, mis tekitab õhulise tunde, ja lõunapoolsed suured klaaspinnad, mis tagavad hea loomuliku valgustuse ning pakuvad vaadet aiale ja taamal olevale künklikule maastikule.

Foto autoriõigus: Matej Lozar
Elamiseks ehitatud kodu

Maja keskseks osaks on elamisala koos elutoa, söögitoa ja köögiga, mis üheskoos moodustavad suure avatud koha, olles kodu südameks. See on koht, kus pere saab kokku ja oli oluline, et see oleks avar, avatud ja kutsuv, kus saaks koos meeldivalt aega veeta, ilma et inimestel oleks ruumis kitsas. Avatud katusehari koos VELUX katuseakendega muudab maja veelgi õhulisemaks ja avaramaks, tekitades vabaduse tunde. See aspekt on muide tuntav terves hoones – tänu looduslikele materjalidele ja akende kaudu loodusega ühenduses olemisele saab ka kodu kõige väiksemas nurgas tunda end vabana. Maja projekteeriti ja ehitati elamiseks, mitte ainult kataloogipildi jaoks, mistõttu oli oluline säilitada seda mitteahistavat tunnet, ilma et asi muutuks liiga hipilikuks ja ilma kaasaegse elu mugavusi ohverdamata. Arhitekt hoolitses selle eest, et isegi selles avatud maalähedases kodus oleks kaasaegne hästivarustatud köök ning igaühel väike nurgake omaette olemiseks ja lõõgastumiseks. Magamisala on elamisalast poolkorruse võrra nihkes, mis on tingitud hoone kohandamisest maastikuga. See võimaldab magamistubades olla vaikuses, jättes samal ajal ruumi avatuks.

Foto autoriõigus: Matej Lozar
Valguse tervitamine kodus

Muidugi on looduslikus stiilis kodule elu sissepuhumisel oluline roll ka päevavalgusel: kui põhjapoolsel külmal fassaadil on mõned üksikud aknaavad, siis lõunapoolsel fassaadil on suured klaaspinnad, mis toovad piisaval hulgal loomulikku valgust kõikidesse ruumidesse majas ja võimaldavad päikesesoojuse arvelt kasu lõigata jahedamal aastaajal. Tänu uuenduslikule ülemisele käepidemele saab akna madalamale paigaldada, et vaade oleks suurepärane nii istudes kui ka seistes.

Soovitatavad VELUX tooted
Elektriliselt juhitavad katuseaknad (GGL)
Mine toote juurde
Rulookardin (RFL)
Mine toote juurde

Pimendav päikesevari (SSS)
Mine toote juurde