{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Foto autoriõigus: Vestal Living, s.r.o.
Kõik, mis esmatähtis ja veelgi enam

Kataloogimajadest rääkides mõeldakse tavaliselt millelegi, mis on igav ja tüüpiline baaslahendus. Kuid Yurij Čerňak ja Miroslav Žilinský ütlevad, et nad projekteerivad maju nii, nagu nad teeksid neid iseendale, ja nende Motivi ühekorruselise maja tüüpprojekt seda ka kinnitab: 114 m2 suurune nelja magamistoaga ja päevavalgust täis kodu sisaldab kõike, mida tänapäeva pered üldiselt otsivad, kuid pakub ka unikaalseid lahendusi, muutes kodu nutikaks ja tervislikuks ning on kõike muud kui isikupäratu tüüpmaja.

Foto autoriõigus: Vestal Living, s.r.o.

Vapustav esmamulje

Projekt ehitati Bratislava lähedal Nová Dedinkas asuva kaasaegse elamukvartali Lastovičky näidismajana tõestamaks, et nutikad disainilahendused ja mõningane arhitektuurialane loovus võivad teha standardhoonest midagi põnevat, mis sobib igale perele. „Tõsi ta on, et poolläbipaistev katuseakendega lagi on esimene asi, mis sisse astudes iga kliendi tähelepanu köidab. Seda kinnitab märkimisväärne huvi antud tüüpi majade vastu meie naabruses,” ütleb Peter Gerek, Vestal Living s.r.o. tegevdirektor ja projekti arendaja. See on järjekordne tõestus sellest, et arhitektid ei pea müümiseks ehitades kinni pidama standardsetest ja mõnikord võib-olla igavatest lahendustest. Mõned originaalsed ideed, mis muudavad maja omanäolisemaks, saavad iga tulevase omaniku heakskiidu, kui toovad ruumi valgust, värsket õhku ja muudavad kodu avaramaks.

Čerňak

Valgus on meie prioriteet. Usume, et piisav valgus toob esile hoone arhitektuuri. Ning samal ajal muutub elamine meeldivamaks.

Foto autoriõigus: Vestal Living, s.r.o.
Esteetiline, kuid jätkusuutlik kodu

Selle saavutamiseks oli vaja keskmise ala fassaadiaknaid täiendada nelja VELUX katuseakaga, sest katuseaknad toovad sisse kaks korda rohkem päevavalgust kui fassaadiaknad. Lisaks aitavad kõrgele tuppa paigutatud aknad ruumi kiiremini ja tõhusamalt ventileerida. Sellised rohelised lahendused on tulevastes ehitusprojektides otsustava tähtsusega, sest üha enam inimesi otsib jätkusuutlikke elamuid, kus disain ei teeni mitte ainult esteetilist eesmärki, vaid hoolitseb ka selle eest, et maja oleks energiatõhus ja tervislik. See kodu tõestab, et loodussõbralik lähenemine ja põnev interjöör sobivad üksteisega väga hästi.

Foto autoriõigus: Vestal Living, s.r.o.
Meeldiv ja tervislik siseruumide kliima

Seda efekti võimendab kindlasti ka lae kõrgus, mis ulatub kuni 4,5 meetrini, muutes hästi valgustatud ruumi veelgi avaramaks ja õhulisemaks. VELUX elektriliselt juhitavad elutoa katuseaknad annavad omanikule võimaluse hoolitseda ruumide õhukvaliteedi eest ilma erilise vaevata isegi kõrgete lagede korral. See on eriti praktiline sellistes ruumides nagu köök, kus loomulik valgus muudab toidu valmistamise (nt koorimine ja lõikamine) lihtsamaks ja ohutumaks ning ventilatsioon aitab vabaneda soovimatutest lõhnadest – nii saate oma õhtusöögile kutsutud külalisi vastu võtta värskes ruumis ja värske toiduga! Projekteerijate jaoks oli ventilatsiooni lihtsaks muutmine oluline, kuna siseruumide kliima mängib elanike mugavuse ja tervise juures ülitähtsat rolli. „Motivi näidismaja lisaväärtuseks on VELUX ACTIVE'i süsteem. Seda ei hinda mitte ainult meie kliendid, vaid ka meie ise. Veedame siin palju aega ja tänu intelligentsele ventilatsioonivõimalusele on meil pidevalt värske õhk, meeldiv kliima ja tervislikum töökeskkond,” ütleb Peter Gerek. Päikeseenergial töötavatel turvaruloodel on ka võtmeroll kodu tervislikumaks ja elamisväärsemaks muutmisel, sest need saavad pakkuda peaaegu täielikku pimedust, kui elanikud seda soovivad, ning kaitsevad suvel hästi kuumuse eest – turvaruloodega ruumid võivad olla koguni 6 kraadi võrra jahedamad, mis tähendab väiksemat elektritarbimist! Aknakatted vähendavad ka vihmapiiskade müra akendel ning aitavad seega kaasa sellele, et kodu oleks mõnus vaikne koht nii kuumadel kui ka vihmastel päevadel.

Soovitatavad VELUX tooted
Elektriliselt juhitavad katuseaknad (GGL)
Mine toote juurde
VELUX Pimenduskardin (DKL)
Mine toote juurde

VELUX turvarulood (SSL)
Mine toote juurde