{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Tervislik ja jätkusuutlik

Kaasaegne kodu, kus on tervislik siseruumide kliima ja mis on erakordselt energiatõhus ning mis samal ajal harmoneerub oma traditsioonilise naabrusega. See on esimene aktiivmaja Ameerika Ühendriikides. Maja asub Missouri osariigis St. Louisis ja on koduks Smithide perele, kelle arvates on nende maja äärmiselt mugav.

Smithide pere jaoks oli 2013. aastal USA esimesse aktiivmajja kolimine uus algus ja tagasipöördumine minevikku. David Smith kasvas üles samas aktiivmaja lähedal ja ta meenutab heldinult, kuidas ta üle tänava asuvas hoovis pesapalli mängis. Kui Smithide arhitekt Jeff Day (St. Louisis asuvast projekteerimisbüroost Jeff Day and Associates) aktiivmaja idee välja pakkus, võttis perekond sellest kohe tuld.

Mugav kodu kolmele

„Tahtsime, et meie kodu oleks mugav, tahtsime väga kena maja, kus oleks palju mugavusi,” ütleb maja omanik David Smith. Ta tahtis oma perele, kus kasvab üks tütar, ehitada hea kodu. „Kui saime aktiivmajadest rohkem teada ja mõistsime, mida see meil teha võimaldab, olime ideest väga põnevil,” meenutab Smith.

Smithside kodu magamistoa täisvaade

David Smith

maja omanik

Iga projekti puhul on tõesti oluline, et maja sobiks kogukonna ja naabrusega. Üldiselt saab öelda, et kogukonnale see meeldib ja kindlasti oleme saanud palju tähelepanu. Kui inimesed minult viimasel ajal küsivad, kus ma elan, siis vastan neile lihtsalt, et aktiivmajaks. Nad teavad, kus see asub.

Traditsioonilise kodu muutmine aktiivmajaks

Projekteerimisel lähtuti Old Websteri piirkonna kultuurist ja väljakujunenud arhitektuuristandarditest, St. Louisi eeslinnast, kus ajaloolised hooned, kaunis ümbrus ja tihedaid sidemeid hoidev kogukond pakuvad peredele meeldivat keskkonda.

Projektimeeskond muutis traditsioonilise kodu aktiivmajaks, luues ehitise, mis sobib ümbrusega, kuid ületab oma minimaalsete kasutus-, energia- ja hoolduskuludega oluliselt naaberhooneid kogu oma elutsükli vältel. Kogenud raamatupidajana kirjeldab Smith end kui kedagi, keda huvitavad väga numbrid.

"Iga projekti juures peate olema kindel, et toode loob teile väärtust. Ma leian, et antud juhul pole meil selles kahtlustki."
ütleb Smith
Energia säästmine ja elukvaliteedi parandamine

Pere hindab kõrgelt madalamaid energiakulusid ning David Smithi arvates tasub aktiivmajja investeeritud raha ära ka elukvaliteedi parandamise koha pealt:
„Üks toredamaid asju selle maja juures on uskumatult palju päevavalgust. On harv, kui paneme päeval majas tuled põlema,” ütleb ta ja kirjeldab oma kodu kui „äärmiselt mugavat”.

Soovitatavad VELUX tooted
Katuseaken (GLU) koos mootoriga KMG 
Mine toote juurde
VELUX Pimenduskardin (DKL)
Mine toote juurde

Pimendav päikesevari (SSS)
Mine toote juurde