{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Projekt: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH; fotod: Torben Eskerod
Mida pere vajab

Iga uue ühepereelamu lugu algab küsimusega: miks see ehitati?
Paljud lood on sarnased ja saavad alguse kasvava pere vajadustest, kuid kaugeltki kõigil peredel pole enda soovidest nii selget pilti, et nad otsustaksid oma majaga nullist alustada. Perekond Vollmer teadis, millest nad unistavad: maja, kus on võrdse suurusega toad kõigile lastele, magamistuba koos garderoobiga, palju ruumi esimesel korrusel ja palju päevavalgust.

Õige koostööpartneri leidmine unistuste elluviimiseks

Pärast turul ringi vaatamist otsustasid nad oma uue kodu projekteerimise ja ehitamise usaldada ettevõttele WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH. Ettevõtte saksakeelne nimi viitab nii vastupidavate majade ehitusele kui ka projekteerimisele. Ettevõte on Hamburgi piirkonnas hästi tuntud ja nende tooteid on pärjatud kvaliteedimärgiga.

VELUX katuseakendelahendusega uusehitis – Saksamaa – maja KakenstorfisProjekt: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH; fotod: Torben Eskerod

Jan Vollmer

investor ja maja elanik

Kuigi laste magamistoad on üsna suured, ei ole võimalik tervet mängurongi või keerukaid klotsidest ehitisi segamatult keset tuba jätta, et siis magama minna või mugavalt koduseid töid teha. Katusealune on koht, kus peab saama suurelt mängida.

Projekt: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH; fotod: Torben Eskerod
Standardi kohandamine vastavalt vajadustele

Tüüpprojekti muudeti nii, et see vastaks täpselt tulevaste elanike vajadustele. VELUX katuseaknad lisati aga hiljem, sest investorist omanik olid harjunud suurema päevavalgusega.

Majja sisenetakse läbi avara esiku, kus garderoobi ja külaliste tualettruumi viivad uksed asuvad sümmeetriliselt kohe välisukse taga. Koridorist viib trepp esimesel korrusel asuvasse söögituppa, kust avaneb vaade aiale. Avatud ja peaaegu sümmeetrilise planeeringuga ruumi, kus diivaninurk on paremal ja köök vasakul, täidavad soojad kerged ja sõbralikud materjalid ning rohke päevavalgus.

Projekt: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH; fotod: Torben Eskerod
Päevavalguses kümblemine oma majas

Magamistubadega ülemine korrus on jagatud vanemate ja laste alaks ning seal asub ka ruum pisikese kaitsmekarbi ja muusikaserveriga. Sissepääs privaatse vannitoaga suurde magamistuppa viib läbi suurejoonelise garderoobi, kust läheb uks rõdule. See ebatavaline lahendus on mugav ja võimaldab ühel partneritest ärgata ning ilma teist segamata end valmis seada. Kahel lapsel on oma vannituba ja ühesuurused magamistoad.

Pööningule – mille investorist omanik ise välja ehitab – tuleb avatud ruum, kus lapsed saavad mängida, ning maja sissepääsu kohale alumise katuseviilu alla lahtikäiva diivaniga külaliste nurgake ja panipaik. Suured VELUX katuseaknad pakuvad palju päevavalgust, mistõttu saab sellest unistuste mänguplats päevadel, mil halb ilm ei lase lastel õues mängida.

Soovitatavad VELUX tooted

VELUX katuseaknad (GGU)
Toote üksikasjad
VELUX Pimenduskardin (DKL)
Toote üksikasjad

Pimendav päikesevari (SSS)
Toote üksikasjad

Projekti üksikasjad

Projekt: Ühepereelamu
Asukoht: Kakenstorf, Saksamaa
Arhitekt: WITO Massivhaus- und Baugesellschaft mbH
Aasta: 2019
Fotod: Torben Eskerod