{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Vana maja ümberehitamine valgusküllaseks ja kaasaegseks koduks, kus oma vanaduspäevad veeta

Eluasemetrendid muutuvad ja see, mis oli 50 aastat tagasi armastatud kodu, ei pruugi enam vastata tänapäeva standarditele. Kuid õige pilgu ja õige renoveerimisega saab neid ajalooga täidetud mälestisi säilitada ja neile uue elu anda.
Schleswig-Holsteinis asuv tume ühekorruseline bangalo ehitati 1974. aastal ja selles elas hoone arhitekt üle 40 aasta kuni oma surmani.

Pärast kõiki neid aastaid, mil ruumid olid täidetud pimedusega, kolis sellesse majja valgust armastav perekond koos oma neljajalgse sõbra Brunoga. Nad on hoone põhjalikult renoveerinud ja kaasajastanud. Uued omanikud pole 70ndate tumedast hõngust midagi alles jätnud. Mõnede seinte eemaldamine ja uute VELUX lamekatuseakende integreerimine muutis endise kohati kõvera ja pimeda bangalo ühekorruseliseks valgusküllaseks eluruumiks.

5
Akende arv

Metamorfoos modernsuse suunas

Hermannide missioonil, ruum totaalselt teiseks muuta, olid oma eelised. Maja ei olnud väga halvas seisus ja aastate jooksul tehti mõned renoveerimistööd: metamorfoos modernsuse suunas algas 90ndatel, kui hoone lamekatus sai uue katte ja selle käigus ka kolm kupli kujul katuseakent. 2018. aasta renoveerimise käigus vahetati need VELUX lamekatuseakende vastu, millest üks paigaldati lisaks vannitoale ja elu-/söögitoale.

VELUX katuseakende eelised

  1. Parem elukvaliteet: lamekatusel olev lisaaken laseb söögituppa veelgi rohkem valgust ja muudab ruumi rafineeritumaks. „Kui pärast sööki puhkama ja lõõgastuma istute, saate nautida ka varjamatut vaadet taevale,” selgitab Thomas Hermann entusiastlikult.

  2. Tõhus ventilatsioon: kuna vannitoa üks kahest lamekatuseaknast on elektriliselt avatav, saab niiskus kiiresti ja väga tõhusalt välja minna – ka siis, kui pererahvast kodus pole.

  3. Optimaalne siseruumide kliima: bangalos on mõnus olla ka suvel, sest kõik viis lamekatuseakent on varustatud päikesevarjudega, mis tänu läbipaistvale võrkkangale lasevad ruumi piisavalt valgust.
Rohke valgusega kaasaegne elustiil

Bruno pole ainuke, kes oma uue ühekorruselise koduga rahul on. Hermannid vaatavad oma imeväel transformeerunud 70ndate bangalos üheskoos lootusrikkalt tulevikku. „Meil oli algusest peale täpne ettekujutus, kuidas tahame maja ümber ehitada. Sellegipoolest on muljetavaldav tulemust tegelikkuses näha. Seda saame nautida veel palju aastaid,” ütleb Kerstin Hermann.

Soovitatavad VELUX tooted
Lameda klaasiga lamekatuseaken
Mine toote juurde
Kumera klaasiga lamekatuseaken
Mine toote juurde
Kuumusevastane kardin (MSU)
Mine toote juurde