{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Foto autoriõigus: Jaroslav Hejzlar
Mõnele meeldib traditsiooniline ja mõnele uudses stiilis maja.

Mõnele meeldib traditsiooniline ja mõnele uudses stiilis maja. Kuid üks on kindel: kõik armastavad valgusküllaseid ja hubaseid eluruume. Ning kui traditsioonid, kaasaegsed jooned ja päikesepaiste kokku saavad, on tagatud tulemus, mis ei valmista pettumust!
Rahuliku väikese Varnsdorfi linna vahetus läheduses, otse Šluknovi mäe jalamil, leidis üks perekond ideaalse koha, kuhu rajada oma unistuste kodu. Naabruskond on armas segu vanadest ja uutest hoonetest, mis loovad erinevate stiilide ja vormide mosaiigi, kus kaasaegsete majade kõrval võib endiselt leida kohalikke traditsioonilisi hooneid, mida nimetatakse „podstávka” majadeks.

Päevavalguse kasutamine ehitusmaterjalina

Algusest peale oli selge, et siia elama asuv pere soovib midagi stiilset, kaasaegset ja pigem minimalistlikku elegantset hoonet, kuid nad tundsid ka suurt austust selle piirkonna vastu, kuhu nad kolivad, ja otsustasid ehitada maja, mis sobib kohalike traditsioonidega. Kompaktne puhaste joontega maja on elegantne oma valge fassaadi, immutatud laudade ja ilma üleulatuvate äärteta viilkatusega, mis annab hoonele minimalistliku ilme ja sobib maalähedasesse keskkonda.
Katuseharja kõrgus on 10 meetrit, mistõttu sai hoone jaotada seest kaheks avaraks korruseks, ning kuna päevavalgus oli antud juhul üks olulisemaid ehitusmaterjale, siis visuaalne ühendus esimese korruse ja kahe katusealuse ruumi vahel ning soovitud valgusefektid saavutati mõlemas koridoris laekonstruktsiooni ühe osa avamisega.

Foto autoriõigus: Jaroslav Hejzlar

Loomulikul valgusel on oluline roll selle nutikalt projekteeritud kodu traditsiooniliste ja kaasaegsete omaduste rõhutamisel.

Foto autoriõigus: Jaroslav Hejzlar
Lähedane side loodusega oma kodus

Kahe laealuse tasandi valgustus saavutati VELUX katuseakendega, mis on integreeritud katusevoodrisse. Katuseakende paigutus oli strateegiline: ruumide funktsioon ja sisemine planeering sai põhjalikult läbi mõeldud ja tulemuseks on hästi valgustatud avar interjöör, kus tugev side väliskeskkonna ja looduse vahel annab muidu kaasaegsele ja minimalistlikule hoonele koduse ja rahustava atmosfääri ning samal ajal seob kokku parima osa kahest maailmast.

Foto autoriõigus: Jaroslav Hejzlar
Loodusele lähedal, hoides samal ajal asjad kontrolli all

Projekteerimisel oli oluline arvestada, et pere tunneks end loodusele võimalikult lähedal, kuid eriti lastetoas oli asjaolu, et sissetulevat valgust ja soojust oleks võimalik igal ajal kontrollida, otsustava tähtsusega. Kombineeritud aknad on seetõttu varustatud välise kuumakaitse ja kardinatega.

Akende ja kardinate lihtne käsitsemine teeb ka tuulutamise lihtsamaks ning nutirakenduste abil tuvastavad aknad automaatselt ruumide temperatuuri ja õhukvaliteedi ning vastavalt kas avanevad või sulguvad, hoolitsedes selle eest, et kodus oleks kogu aeg mõnus ja tervislik atmosfäär.

Soovitatavad VELUX tooted
Elektriliselt juhitavad katuseaknad
Mine toote juurde
VELUX Pimenduskardin (DKL)
Mine toote juurde

Pimendav päikesevari (SSS)
Mine toote juurde