{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Enne ehitust olid ruumid pimedad ja alakasutatud

Algses olekus poleks paljud inimesed suutnud seda pimedat ja ebameeldivat korterit teist korda vaadata. Õnneks nägi Luigi Sala potentsiaali seal, kus keegi teine seda ei näinud. Ta kujutas ette valgusrohket, avatud ruumi ja oli kindel, et kui päevavalgus täidab ruumi, muudab see kõike. Pärast korteri ostmist toimusid muutused: Milano kesklinna ülemise korruse korter oli lagunenud ja oma väljakutsetega, pimedate ja ebasõbralike ruumidega. Pea kohal olev valgus aga võimaldab ruumidel hingata, suurendades nende funktsionaalsust ja esteetilist välimust. Läbisõidukoha asemel on esikust saanud kodu keskne sõlm, mis muudab korteri justkui täiesti uueks ruumiks.

VELUX katuseakende peamised eelised

Valguskujundus muutis kodu ühtaegu funktsionaalsemaks ja huvitavamaks: loomulik valgus on oma variatsioonidega muutnud ruumid eristuvamaks, andes neile isikupära ja soojust. Päikeseenergial juhitavad turvarulood pakuvad ka privaatsust ja kaitset liigse päikesevalguse eest: päikesepatareidega aknakatted tagavad 100% pimenduse, 95% soojuse ja müra vähendamise, kõik ühes lahenduses, mis tähendab täielikku kaitset elementide eest igas kliimas ja igal aastaajal.

Ruumid on nüüd avaramad ja kasutatavamad, ja tänu sügavale ruumidesse tungivale valgusele saab hingata terve maja.

Akende paigaldamine on suurendanud pea kohal olevat ruumi, eriti koridoris, väärtustades ala, mis varem oli ainult funktsionaalne.

Ruumid näevad välja suuremad ja elamisväärsemad

Enne ehitustöid oli korter väga pime. Tänu renoveerimisele ja VELUXiga läbimõeldud valguslahendustele on ruumid avardunud, tunduvad suuremad ja elamisväärsemad. Nüüd muutub valgus pidevalt nii päeval kui öösel, luues erilise atmosfääri. Seda tegid katusesse paigaldatud lihtsalt juhitavad aknad. Päikeseenergial ja VELUXi elektriliselt juhitavad katuseaknad sobivad ideaalselt kättesaamatutesse kohtadesse, näiteks võlvlagedesse. See uuenduslik kaugjuhitavate akende, kardinate ja aknakatete süsteem võimaldab neid avada ja sulgeda vaid ühe nupuvajutusega. Seinalülitiga jõuate iga aknani lihtsamini ja kiiremini. Need sobivad ideaalselt käeulatusest väljas olevatesse kohtadesse – need on parim valik värske õhu ja parema siseruumimugavuse tagamiseks.

Erika Galdi,

arhitekt

Korteri renoveerimisel on nii kvantitatiivselt kui ka kvalitatiivselt võtmerolli mänginud loomulik valgus. Üksikasjalik valgustus on andu elu ruumidele, mis on täis iseloomu ja kohandatud vastavalt omaniku maitsele.

Renoveerimisel on olulist rolli mänginud loomulik valgus

Ideaalset kodu jahtides taganevad paljud inimesed pimedast ja räpasest ruumist, mis on arusaadav, kuna need pole need kodud, mida me endale soovime. Kuid õigete tingimuste ja vähese kujutlusvõimega võib teil olla võimalus luua endale kodu, millest enamik inimesi ei osanud unistadagi. Luigi nägi oma võimalusi, võttis vastu pakkumise ja koha, mis polnud kellegi jaoks ligitõmbav ning nüüd on ta oma kauni, suurepärase asukohaga päikesepaistelise korteri õnnelik omanik – sellise kodu omanik, mida ta selle praeguses seisus ei saaks ehk endale lubada. „Armusin sellesse kodusse kohe pärast seda, kui seda nägin, ja haarasin sellest kohe kinni. Renoveerimisel on loomulik valgus mänginud olulist rolli: praegu on tunne, et elame pigem villas kui kesklinnas asuvas, hoonetest ümbritsetud Milano korteris,” rääkis majaomanik Luigi Sala.

"Spetsiaalne valgus tuleb sisse nii päeval kui öösel"
– Luigi Sala, majaomanik
Kõige olulisem probleem, mida selles kodus lahendada tuli, oli valgus

Luigi kodu on ehe näide valguse olulisusest: kui see sellesse kodusse toodi, muutis see kõike. Akende paigaldamine on suurendanud pea kohal olevat ruumi ja loomulik valgus on toonud iseloomu sellisele näiliselt kasutuskõlbmatule alale nagu esik, muutes selle üsna omanäoliseks elemendiks.

Soovitatavad VELUX tooted
Elektriliselt juhitavad katuseaknad
Mine toote juurde
Rulookardin (RFL)
Mine toote juurde

VELUX turvarulood (SSL)
Mine toote juurde