{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Sisemuse ja välise vahel valitseva sideme rõhutamine

Tänapäeval veedame suurema osa oma ajast siseruumides, kuid inimkeha ja -vaim pole loodud eksisteerima nii, et ei puutuks kokku värske õhu, päikesevalguse ja loodusvaatega. Seetõttu tunneme end kõige rahulikuma, tervema ja teadlikumana oma loodusliku keskkonnaga ühenduses olles. Seda maja, kus valitseb sisemuse ja välise vahel tugev side, mis toob kaasa valguse pideva muutumise, on täiustanud katuseakendega ja nendega kombineeritud suurte vertikaalsete akendega. Tulemuseks on optimaalne valguse jaotus kõikides alades ning see loob koduse tunde kogu majas.

Katuseakende valgus sulandub vertikaalsete akende omaga ja toob ruumi dünaamikat. Laest langev valgus võimaldab paremat sidet välise keskkonnaga ning aitab tajuda aja kulgu ja aastaaegade möödumist – see on midagi, mis saab teid loodusega ühenduses hoida isegi siis, kui elate linnas tiheda liiklusega tänaval.

VELUX katuseakende peamised eelised

  1. Kontakt välisega: ülemisel korrusel saab koguni kodu keskel tajuda väliskeskkonda tänu tsentraalselt paiknevatele katuseakendele, mis loovad avarama ja avatuma õhkkonna.

  2. Valgus, mis läbistab: kodu omanikele oli oluline, et valgus, mis tuleb läbi maja keskel asuva lamekatuseakna, valgustaks treppi ja jõuaks ka esimesele korrusele.

  3. Dünaamiline ruum: omanikud soovisid luua ruumi, kus interjöör muutuks koos valgusega vastavalt kellaajale ja aastaaegade rütmis.

Marco Baldassa,

arhitekt

Selles projektis on loomulik valgus otsustava tähtsusega element: ühest küljest loob see sideme eluruumide ja igapäevaeluga ning teisest küljest väliskeskkonna, aastaaegade ja valguse vaheldumisega, tekitades dünaamika ning olles pidevas muutumises. Projekti iseloomustavad peamiselt välisaknad ja – mis samuti oluline – valgusallikad laes ja seinal.

See kodu parandab oma valgusega tuju koidust hämarikuni

Meie jaoks on valgus väga oluline alates hetkest, kui hommikul tõuseme. Otsustasin ehitada vertikaalsete ja katuseakendega maja just selleks, et valgust maksimaalselt ära kasutada. Soovisime, et puit mängiks põhirolli ja seda koos valgusega – puit annab meile soojust, valgus aga teeb tuju heaks,“ räägivad maja omanikud.

Kaunis valgusküllane dialoog

Kahekorruseline keldrikorrusega eramu, mille suured aknad esimesel ja lamekatuseaknad teisel korrusel võimaldavad valgusel tungida sügavale eluruumidesse. Selles projektis on valgus ühendatud ümbritsevaga ja valguse muutumine mõjutab ka tunnet, mis valdab meid siseruumides viibides. See vastab kenasti meie sisemisele vajadusele olla ühenduses pidevalt muutuva loodusega ning toetaba ka meie ööpäevast rütmi.

Soovitatavad VELUX tooted
Lameda klaasiga lamekatuseaken
Mine toote juurde
Kumera klaasiga lamekatuseaken
Mine toote juurde
Kuumusevastane kardin (MSU)
Mine toote juurde