Kuidas valida õige katuseaken?

Meie lihtne juhend tutvustab sulle viite kõige olulisemat asja, millega uue katuseakna valimisel arvestada.

  • Üldine soovitus on, et maksimaalse päevavalguse tagamiseks peab toa aknapind olema vähemalt 10% põrandapinnast. Oleme valmis aitama sul valida oma toale sobiva VELUX katuseakna suuruse.

  • Meie katuseaknaid saab kasutada kolmel viisil, mis kõik vastavad erinevatele vajadustele. Kõik oleneb sellest, kuhu sa soovid oma uue VELUX katuseakna paigaldada.

  • Kõik VELUX katuseaknad on kahekordse klaasiga, kuid soovi korral saad hõlpsasti lisada kolmanda klaasikihi. Ükskõik milline sinu vajadus ka poleks, usume, et leiame sulle sobiva katseakna klaaspaketi.

  • Pakume uusi katuseaknaid erinevate siseviimistlustega: valge polüuretaankattega ja läbipaistva lakiga. Kumbki neist sobib teatud tüüpi ruumidele, seega lase me aitame sul valida õige.

  • Oma uute katuseakende parimal viisil kasutamiseks lisa neile VELUX pimenduskardinad, päikesevarjud või turvarulood. Ükskõik kas soovid hästi magada või päikest mitte sisse lasta, meie tarvikud on sinu uue katuseakna jaoks suurepärane lahendus.

Katuseakende avamine ja sulgemine

Meil on erinevatel viisidel juhitavaid katuseaknaid.

Kaugjuhtimispuldiga

Ainult üks nupuvajutus ja katuseaknad avanevad ja sulguvad sinu antud käsu peale – nii lihtne see ongi! Sinu interjöör ei saa kahjustada, kui ilm vihmale läheb, sest aknad sulguvad automaatselt koos esimeste vihmapiiskadega.

Kui ostad kõigele lisaks veel VELUX App Controli, saad vajaduse korral juhtida kõiki VELUXi elektrilisi või päikeseenergial töötavaid katuseaknaid, aknakatteid ja kardinaid otse mobiilseadmest.

Kui sulle meeldivad nutisüsteemid, hangi meie VELUX ACTIVE with NETAMO sisekliima juhtimissüsteem, mis jälgib ilmaandmeid ja mõõdab sinu kodu niiskuse ja CO2-taset ning hoolitseb selle eest, et sinu elukeskkond oleks tervislik. Nii saad pärast kuuma duši all käimist vannitoast veeauru välja juhtida, jäädes oma mugavasse voodisse. Lase oma kodul end teenida.

Käsitsi

Katuseakende kasutamine erineb vertikaalsete akende omast ja sa saad uue kogemuse osaliseks.

Pöördavatavad katuseaknad: neid saab pöörata ümber horisontaalse kesktelje. Saad need avada ülemise käepidemega, kui katuseaknad on paigaldatud sellisele kõrgusele, et pääsed neile lihtsasti ligi. Need aknad võimaldavad suurepärast vaadet ümbruskonnale ja jätavad rohkem ruumi mööbli jaoks. Kui katus lubab akna paigaldada natuke kõrgemale või kui katusealune sein on kõrgem, on sul aga vaja katuseaknaid, mida saad avada alumise käepidemega.

Kahesüsteemsed katuseaknad: kui eelistad akendest avanevat takistusteta vaadet, saavad pööningukorrusel asuvates ruumides meie ülahingedel katuseakendest sinu lemmikud. Need avanevad kogu ulatuses väljapoole, võimaldades sul nautida maja ümbritsevat panoraamvaadet.

Hea teada

Olenemata kasutusviisist saab kõigi nende katuseakende raami ümber keerata ja fikseerida olekusse, mis võimaldab hõlpsasti välisklaasi puhastada.

Katuseakna klaaspaketid

Me tahame aidata sul oma igapäevaelus keskenduda tähtsamatele asjadele, seetõttu hoolitseme oma klaaspakettide valikuga selle eest, et miski sinu mõtteid ei segaks. Siin on meie nõuanded.

Kord on külm, siis jälle palav

Sa soovid end siseruumides hästi tunda, olgu väljas mis tahes aastaaeg. Kütteperioodi ajal ning vahetult enne ja pärast seda soovid, et soe püsiks toas. Unusta õues valitsev ilm ja naudi meeldivat sisetemperatuuri meie suurepäraste soojusisolatsiooniga pakettakendega.

Vali oma uue maja ning ajaproovile vastu pidava uue katuse jaoks meie kolmekordse klaaspaketiga variant 64 või 66, mis vastab Uw-väärtusele 1,0 W/m2K (tähistab soojusisolatsiooni taset: mida madalam väärtus, seda parem).

Liiklus- ja vihmamüra

Sõltuvalt piirkonnast, kus sa elad, võib välismüra tõesti olla tegur, mis häirib sinu rahulikku koduidülli. Meie klaaspaketi variandid 64 ja 68, mille Rw-väärtus on 35 dB (tähistab müravähendust: mida kõrgem väärtus, seda parem), on heaks abiks linnades. Kui oled müra suhtes tundlikum või elad tiheda liiklusega tee lähedal, vali paketivariant 66 (Rw=37 dB). Kui naabruses on lennujaam või kiirtee, tagab paketivariant 62 (Rw=42 dB) 62 sulle rahu ja vaikuse.

Naudi kosutavat und, ilma et vihmasabin aknal sind ärataks. Meie klaaspaketi variantidel 64, 68, 66 ja 62 on see omadus täiesti olemas.

Vähem majapidamistöid

Mustust hülgav kate võimaldab sul kulutada vähem aega aknapesule ja rohkem vaate nautimisele. Meie paketivariandid 64 ja 66 on selle spetsiaalse kergesti puhastatava kattega.

Turvaline tunne

Ootamatusteks on raske valmistuda. Seepärast on kõigil meie katuseakendel karastatud klaas. See lisab välisklaasile tugevust, et kaitsta seda äärmuslike ilmaolude, näiteks tugeva tormi ja rahe korral. Saad pakkuda kaitset interjöörile ja turvalisust oma perele, valides lamineeritud turvaklaasiga klaaspaketiga 68, 66 ja 62. See ei lase juhusliku purunemise korral klaasitükkidel tuppa kukkuda.

Kui elad väga päikesepaistelises kohas, siis pakume sulle klaaspakette 68, 66 ja 62, mis kaitsevad interjööri tuhmumise eest, mida tekitavad päikese kahjulikud UV-kiired.

Siseviimistlus

Meil on katuseaknaid kolme tüüpi siseviimistlusega.

  • Valge polüuretaankattega katuseaken: selle akna puitsisemus on kaetud valge lakitud polüuretaankattega. Nii saad VELUXilt lahenduse, mis on suurepärase soojusisolatsiooniga ning samal ajal ka niiskuskindel. Akna pind on vastupidav, kriimustuskindel ja äärmiselt pika elueaga. Vali see kõikidesse ruumidesse, kuhu kuluvad ära vähe hooldust vajavad aknad või kus on pidevalt palju niiskust (nt vannituba ja köök). Hooldusnõuanne: aknapind ei vaja hooldust.

  • Puidust katuseaken läbipaistva lakiga: valmistame selle akna sulle täismännipuidust, et see oleks vastupidav. Puitpind on kaitstud ja kaetud kvaliteetse lahustivaba värvitu lakiga. Vali see naturaalse interjööri, elutoa või magamistoa jaoks. Hooldusnõuanne: töötle puitu iga 4 aasta järel (lihvi ja laki uuesti üle).

  • Valgeks värvitud katuseaken: aken on valmistatud täismännipuidust ja kaetud kvaliteetse lahustivaba valge lakiga. Saadaval meie esmaklassiliste katuseakende seerias. Vali see ruumi, kus eelistad moodsat valget interjööri. Hooldusnõuanne: töötle pinda iga 7 aasta järel (lihvi ja laki uuesti üle).

Kardinad ja aknakatted

Tarvikud annavad kodule viimase lihvi mugavaks muutmise ja sisekujunduse lõpuleviimise etapis. Mõtle oma vajadused läbi ja kombineeri omavahel sisse- ja väljapoole paigaldatavaid tooteid.

Kuumuskaitse suvel

Ainult välised tooted takistavad soojendavate päikesekiirte aknaklaasile jõudmist. Valikus on päikesevarjud, pehmed aknakatted ja rulood.

Soojusisolatsioon talvel

Kui soovid lisada täiendava soojuskihi välismaailma ja oma toa vahele, kasuta meie tarvikuid katuseakna kaitsekilbina. Need aitavad talvel soojust toas hoida. Valikus on energiasäästlikud topelt-voldikkardinad, pehmed aknakatted ja rulood.

Täispimedus

Pakume erinevaid tõhusaid pimendamislahendusi, mille juures on kasutatud kangast/materjali, mis ei lase valgust läbi. Valikus on pimenduskardinad, duokardinad, energiasäästlikud topelt-voldikkardinad (igaüks neist laias värvivalikus), pehmed aknakatted ja rulood.

Valguse juhtimine varjutamisega

Sinu valitud kardinavärv määrab varjutuse taseme. Hea uudis on see, et saad valida paljude värvide hulgast. Sirgest materjalist poolläbipaistev ruloo on lihtne ja tagasihoidlik, voldikkardin lisab katuseaknale reljeefsust, samas kui ribakardin on veekindel lahendus kõrge õhuniiskusega ruumidesse.

Lõpp putukatele

Meie putukavõrgud on varustatud läbipaistva võrguga, mis paigaldatakse siseseinale (siseviimistlus). Need võimaldavad sul nautida värsket õhku ilma tüütute külalisteta.

Vihmamüra vähendamine

Meie välised tooted vähendavad katuseaknale langevate vihmapiiskade müra. Valikus on päikesevarjud, pehmed aknakatted ja rulood.

Kodu turvalisus

Saad kaitsta katuseaknaid kahjustuste eest (nt rahe korral) või katuse kaudu sissemurdmist üritavate varaste eest. Valikus on erinevad aknakatted.

Paigaldaja paigaldamas uut VELUX katuseakent.