Ehita pööningule toad ja kahekordista oma elamispinda  

Kas plaanid ehitada uut kodu? Või oled juba ehitamas ja tõstad katuse kõrgemale ning teed pööningukorruse? Sel juhul peaksid kindlasti kaaluma sinna toa ehitamist. Sa ei saa juurde mitte ainult põrandapinna, vaid võidad ka paljus muus. 

Lahendus on pööningutuba 

Inimesed otsivad üha suuremaid maatükke, samal ajal kui turul pakutakse üha väiksemaid. Oled ehk isegi märganud seda erinevust nõudluse ja pakkumise vahel? Hea uudis on see, et sellest vastuolust on võimalik mööda vaadata. See on isegi lihtsam, kui sa arvata oskad. 

Kui oled leidnud maatüki soovitud piirkonnas, kuid see pole piisavalt suur, et ehitada sinna maja oma esialgse plaani järgi, siis ära loobu oma unistuste kodust, ära tee järeleandmisi, vaid suhtu asjasse loominguliselt ja muuda oma maja projekti. Täienda seda uue elemendiga, lisa oma majale üks katusealune tuba… või lausa mitu. See on suurepärane võimalus elamispinna suurendamiseks. Tulemuseks võib olla isegi rohkem ruutmeetreid, kui sa alguses soovisid – koguni kaks korda rohkem! 

Katusealuse toa kaudu tuleb sisse rohkem päevavalgust ja värsket õhku…  

. . . Kui sul on õiged katuseaknalahendused. Küsimus on aga järgmine: mida tähendab õige? Milliseid katuseaknalahendusi on üldse olemas? Kuidas sa tead otsustada, millist või milliseid valida? Õnneks ei pea sa selles asjas ekspert olema, sul tuleb vaid õige ja usaldusväärse partneri poole pöörduda. Pead lihtsalt keskenduma ühele kaubamärgile, mis arvestab kõigi sinu vajadustega, mis sul võivad valgusküllase ja avara katusealuse ruumi planeerimisel tekkida. Võta selles küsimuses ühendust VELUX katuseakende eksperdiga. VELUX klienditeenindusel on vajalikud teadmised ja kogemused.  

Pööningukorruse väljaehitamine võrdub unikaalsusega 

Peale selle, et kasutada pööningut klassikaliselt asjade ladustamise kohana, saad sinna ehitada ka toad… näiteks magamistoad, et elamis- ja magamiskorrus oleksid eraldi. Kujuta ette, et oled voodis pikali ja vaatad läbi katuseakende tähti. Pööningule võid ehitada ka külalistetoad – kui näiteks õed-vennad oma peredega sulle külla tulevad, siis on neil olemas eraldi koht ja sa ei pea enda magamistubasid nende jagama. Samuti saad pööningule ehitada ruumi erinevate tegevuste jaoks. Mis oleks, kui sul oleks seal mängutuba või koguni mängusaal. Või vaikne rahulik kodukontor? Katusealune tuba (või koguni mitu) jätab palju mänguruumi kujundusele. Võimalusi on lugematul hulgal. Kas ei kõla hästi? 

Kui eraldi elamine on sinu peres oluline tingimus, siis on pööningutoad just sinu jaoks. Maapinnalt tulevat müra on üleval vähem või see puudub üldse. Ning ilmselgelt ei ela pea kohal ka mürarikkaid naabreid, sest ülemisi naabreid lihtsalt pole. See on suurepärane valik majadele, kus plaanib koos elada mitu põlvkonda: nii elate küll ühe katuse all, aga teil on alati võimalik omaette olla.   

Kui ruumil peaksid olema kalde all seinad, siis mõtle sellele kui võimalusele teha sinna suurepärased panipaigad. On tohutult ideid, kuidas kaldseinu ja katusealuseid nurki nutikalt ära kasutada: näiteks sobivad sinna hästi seinariiulid, sisseehitatud kapid, garderoobid…   

Katuseakende abil oled sa „avatud loodusele” ja sul on kogu aeg eriline maastikuvaade. See kogemus võib olla veelgi rikkalikum, kui paigaldad unikaalsed VELUX katuseaknad – sellised, mis on justkui tavaliste katuseakende pikendused ja lähevad kuni põrandani välja. See oleneb kohast. VELUX toodete ja tarvikute valik on nii lai, erinevaid stiile ja suurusi on nii palju, et igaüks saab sealt leida oma vajadustele sobiva akna või aknad. 

Rohkem valgust, rohkem ruumi, rohkem hubasust, parem õhkkond. Need on katusealuste ruumide ja katuseakende peamised eelised. Ning lõpetuseks veel üks sugugi mitte vähetähtis detail: kui oled hinnateadlik – kes meist ei oleks –, siis pane tähele katusealuste ruumide suhteliselt väikseid väljaehitamise kulusid ja kujuta vaid ette, kui palju sa näiteks säästad maa kaevamise arvelt…  

Loe veel artikleid

VELUX katuseakende lahendustel on palju eeliseid

Tutvu eelistega!

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.