Ehita pööningule toad, et sinu unistuste kodu oleks täiuslik 

Kas ehitad uut kodu? Või plaanid oma maja juures teha suuremaid või väiksemaid renoveerimistöid? Ehita katusealune tuba: see on meie nõuanne. Või ka mitu tuba! Kui sul on see otsus juba vastu võetud, siis järgmine küsimus on, mida selle põneva ruumiga teha. Häid ja veelgi paremaid lahendusi on palju ja rohkemgi veel.  

Kui sul on juba idee oma katusealuse renoveerimiseks, võib järgmine jutt siiski kasuks tulla – me jagame siin mõningaid mõtteid, kuidas muuta see äsja juurdevõidetud pind oma lemmikruumiks. Ole valmis ja lase end inspireerida! 

Kuidas oleks katusealuse magamistoaga? 

Kui mõelda, millised ruumid katusekorrusel võiksid olla, siis kõigepealt võib pähe tulla magamistuba. Ning esimene asi, mis sellega seoses silme ette võib kerkida, on ettekujutus sellest, kuidas sa lebad voodis ja imetled tähti. Vau, see on tõesti taevalik, kuid tõtt-öelda on katusealune magamistuba veel palju muudki. 

Esiteks, on see oma kalde all seinte tõttu visuaalselt ja arhitektuuriliselt huvitav ruum, kus on palju loomulikku valgust, kuid muidugi saad sobivate katuseakende tarvikutega (nagu pimenduskardinad) ühe hetkega (või puudutusega) muuta ruumi kottpimedaks ja nautida meeldivat häirimatut und. Ära unusta, et tänavamüra ja allkorruse hääled katuse alla ei kosta. 

Pööningule magamistoa planeerimisel ära piirdu oma vaimusilmas vaid voodi ja kapiga – kalde all olevad seinad võimaldavad luua hubase majakese atmosfääri, mis sobib näiteks mõnusaks ja rahulikuks lugemisnurgaks. Samuti saad kaldpindu ära kasutada diskreetseteks peidetud panipaikadeks. 

Milline see võiks välja näha? Katusekorruse magamistoad on avatud kõikvõimalikule sisekujundusele. On sinu enda otsustada, kas valid minimalistliku Skandinaavia stiili, Jaapani stiili või hangid kasutatud mööbli poest vana messingist voodiraami ja annad kogu toale retrohõngu. Või teed midagi vahepealset. Sest niivõrd inspireerivale ruumile sobib iga stiil. 

Kui sul on juba oma mõnus magamistuba allkorrusel, pole sellest midagi. Eespool mainitud eelised kehtivad ka külalistetoale…  

. . . või pööningul asuva lastetoaga?  

Jah, lapsed on sulle väga tänulikud, kui sinna neile oma pesa teed. Neile meeldib põnevate nurkade salapära ja katuse lähedus. Nad hakkavad hindama selle korruse ainulaadsust, see hakkab nende mängudes elama ja hoiab nende fantaasia pidevalt töös. Rahustavad värvilahendused või huvitava mustriga lõbus tapeet muudavad pööningul oleva lastetoa tõeliselt maagiliseks paigaks. Kui on piisavalt ruutmeetreid, saad lastele isegi eraldi alad luua: lisaks mõnusale magamiskohale võib neil olla mängunurk ja õppimisruum koos laua ja kriiditahvliga kaetud seinaga.  

Veel ideid pööningu väljaehitamiseks 

Kui katusalune ruum ei ole piisav suurejooneliste ideede teostamiseks, pead siiski selle, mis sul on, maksimaalselt ära kasutama seda. Vannituba oleks suurepärane lahendus. Saad vannis olles kümmelda loomulikus valguses ning katusekorrusel olemine lubab sul nautida täielikku privaatsust. Duši all käies saad nautida vaadet katuseaknast nii kaugele kui silm seletab või heita pilgu öisesse taevasse. 

Samuti võid ehitada pööningule ruumid, et saaksid kodus oma hobidele pühenduda. Milleks maksta iga kuu jõusaali eest, kui sul on võimalus omada pööningul oma treeningsaali? Võid lasta paigaldada spetsiaalsed katuseaknad, mis avanevad automaatselt, aidates kaasa õhuringlusele ja temperatuuri reguleerimisele. Milleks sõita kodust kilomeetrite kaugusele käsitööringi, kui sul on oma käsitöötuba, kus kõik on sinu ning kus kogu ruumi kujundus on sinu enda otsustada… rääkimata päikesest, mis paistab otse sinu tehtavale tööle? Saad ehitada ka mängusaali lastele või iseendale.  

Kodukontoris töötamine on tänapäeval tavaline. Kuid töötamine päikest täis pööningukontoris on juba ainulaadne. Sinuga koos Zoomi koosolekul osalejad ilmselt küsivad, kust sa selle imelise taustapildi alla laadisid… Nad võib-olla ei usu, et see ongi sinu päris taust. 

Kas tahad enne jätkamist kiiresti majas ringi vaadata? (Lihtsalt rohkemate ideede saamiseks.) 

Ükskõik millised su ideed ka poleks, VELUXi katuseaknad lisavad neile kindlasti oma osa. Need aitavad sul luua soovitud atmosfääri ning toodete ja tarvikute lai valik sobib iga sinu plaaniga. VELUXi katuseaknad lasevad sisse võimalikult palju päevavalgust ning VELUXi turvaruloode ja VELUXi päikesekaitsetoodetega on sul mugav sisekliima igal aastaajal.  

Kasuta ära seda, mida katusealune sulle pakub. Palju võimalusi ja kuhjaga häid ideid. Valik on sinu. Hea uudis on see, et sa ei saa teha halba otsust, kõik ideed on head (aga mõned on teistest paremad.) 

Loe veel artikleid

VELUX katuseakende lahendustel on palju eeliseid

Tutvu eelistega!

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.