Pööninguvalgustus: loomulikkuse vaimus 

Kas oled märganud, et sinu majas (või ülemise korruse toas/korteris) ei ole piisavalt valgust? Oled seda tundnud võib-olla alates hetkest, kui sisse kolisid, kuid kuna sa ei näinud võimalusi uute akende paigaldamiseks, siis jätsid asja sinnapaika ja lõpetasid lahendustele mõtlemise. Kas oled kindel, et oled kõikjalt otsinud? Kas oled näiteks üles vaadanud? Seda sõna otseses mõttes. Kui paigaldad katuseaknad, ei ole ruum täidetud mitte ainult loomuliku valgusega, vaid sellel on ka muid eeliseid. Loe edasi, et teada saada, millised need on. 

Rohkem päevavalgust sinu kodus

Kui piisava valguse puudumine on tegur, mis paneb sind koguni kaaluma uude kohta kolimist, siis unusta see ära. See ei tohiks enam sinu jaoks dilemma olla. Kuigi selles asjas pole universaalset lahendust, mis sobiks kõigile, on palju ideid, mida tasub arvesse võtta. Ning et asja mitte ära rikkuda, siis kolimine nende hulka ei kuulu.  

Kui küsimus on suurema hulga päevavalguse sisselaskmisega majja, on väga oluline mõelda, kust ja kuidas see valgus tuleb ning millised võivad olla selle vähenemise võimalikud põhjused. Enamikul juhtudel ei ole üllatav, et aknad on peamised loomuliku valguse allikad, need moodustavad sinu siseruumi mänguplatsi ja valguse peegeldustest saavad mänguasjad. 

Pööninguvalgustus kui disainielement

Kuigi kardinad võivad olla kena sisekujunduselement, mis lisab elegantsust, siis nende äravõtmine võimaldab rohkem päikest sisse lasta. Ning kui juba kujundusest rääkida, siis valgemad ruumid on ise omamoodi disainielemendid. Seega küsimus on selles, kuidas muuta ruumid valgemaks? Üks vastus võiks olla hästi valgust peegeldavate valgele lähedaste heledate, näiteks pastelsete värvide kasutamine. Kuid ka peeglid võiksid sobida. Kui valid ükskõik kumma neist lahendustest, siis näed, et valgus jõuab ka sinu kodu kõige kaugematesse nurkadesse.  

Paigaldades katuseaknad või lamekatusaknad, saad oma eluruumi mitte ainult valgusküllasemaks muuta, vaid neist on ka sulle palju kasu. 

Loomulik valgus võidab mitmes mõttes 

Päevavalgus on südantsoojendav kaaslane, ükskõik kus sa ka ei viibiks – väljas päikesepaistelises pargis või mugavalt oma katusealuses toas istudes. Lisaks D-vitamiini taseme tõstmisele annab päikesevalgus sulle ka hea tuju, rääkimata selle imelisest võimest muuta ruumi esteetikat. Loomulik valgus on võimeline kujundama ruume arhitektuuriliselt ja täiustama disaini. Valgus ja varjud loovad kontrasti, mis saab ellu äratada kõige kaunimad kompositsioonid. Seetõttu ei mõjuta rohkem valgust eluruumis mitte ainult positiivselt sinu meeleolu, vaid ka kogu korteri võimaja visuaalset väljanägemist.  

Millal kasutada kunstlikku valgust? 

Õigustatud küsimus ja õige tähelepanek. Lühidalt öeldes on see maitse asi… kuni teatud piirini. Kui mõelda, millist imet teeb loomulik valgus keskmise katusealuse ruumi üldise ilmega võrreldes kunstlikult valgustatud ruumiga, siis on üsna selge, kumma kasuks otsustada. Lisaks esteetilistele aspektidele ei ole ka rahalised kaalutlused väheolulised. Iga kord, kui valid kunstliku valguse, ütled ei loomulikule valgusele, ning saab kindlalt väita, et see ei mõju hästi ei tervisele ega rahakotile. Ilmselgelt on kunstlik valgus meie elu lahutamatu osa, kuid rusikareeglina tuleks selle kasutamist pigem teadlikult vältida. Kui saad, vali alati loomulik valgus. 

Pööninguvalgustus kui investeering 

Katuseakende paigaldamine teenib kõiki eesmärke. Lisaks sellele, et need lasevad sisse loomulikku valgustust, on need ka väärtuslik investeering. Kõik loomuliku valguse eelised on pikaajalised: kui kavatsed tulevikus oma kodu müüa, siis näed, et ka turg hindab sinu investeeringut kõrgelt.  

Professionaalsed inspiratsiooniallikad 

Kui oled jõudnud otsusele katuseakende paigaldamises ja soovid oma plaani teostama hakata, on VELUX ettevõte, kelle poole pöörduda. Meil on üle 80 aasta pikkune kogemus päevavalguse ja värske õhu toomisel kodudesse. VELUX toodete ja tarvikute suur valik võimaldab arvestada kõigi individuaalsete vajadustega ning kõik lahendused on kohandatavad. Valgus, tervis ja energiatõhusus on märksõnad iseloomustama VELUXi lähenemist, mis loodetavasti vastab ka sinu väärtustele. Kui oled valmis järgmist sammu astuma, ent vajad rohkem ideid ja hoogu, võivad VELUX lahendused olla suurepärane inspiratsiooniallikas – neil on oma koht kõigis planeeringutes, mis näevad ette palju loomulikku valgust. 

Loe veel artikleid

VELUX katuseakende lahendustel on palju eeliseid

Tutvu eelistega!

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.