Katuseakna vahetamine – kiire ja lihtne 

Kas kätte on jõudnud aeg katuseaknaid vahetada? Oled ikka veel mõtlemas, kuidas seda teha? Kas oled parasjagu otsimas usaldusväärset professionaalset partnerit? Sa pole kindel, kaua kogu asi aega võtab? Loe edasi, et saada kõigile oma küsimustele vastused. Anname sulle sammsammulised juhised, kuidas katuseaknaid kiiresti ja lihtsalt vahetada!

Uued katuseaknad tähendavad uusi horisonte  

Katuseakna vahetamine kuulub koduremondi kategooriasse ja nagu kõigi remonditööde puhul, soovid kindlasti loota professionaalidele. Professionaalsed tooted, professionaalsed paigaldajad. Hea uudis on see, et saad mõlemad ühe nime all – see on VELUX. Uued VELUX katuseaknad ei tee sinu pööningut mitte ainult valgemaks ja suuremaks, vaid valides VELUX katuseakende kombinatsioonid, säästad tänu paremale soojusisolatsioonile ka raha. Samuti suurendavad uued katuseaknad sinu kodu kui kinnisvara väärtust, nende paigaldamine on vaieldamatult pikaajaline investeering!

Alustamine 

Olenemata sellest, kas katuseakende vahetamine uute vastu on osa teoksil olevast projektist või sul on vaja need võimalikult kiiresti välja vahetada (sest praegused aknad on vanad ja/või kuskilt katki), otsid sa ilmselt kiiret lahendust. Kiireloomulisus viib mõnikord selleni, et otsustatakse asi ise ära teha, mis ei ole aga sugugi soovitatav. Sa võid olla kõige lahtisemate kätega inimene, ent soovitame katuseakende vahetamise keerukuse tõttu seda tööd mitte ette võtta, kui sa ei ole just sertifitseeritud ettevõtja. Sinu ülesanne on valida õige partner, kes aitab sind toodete ja protsessi enda juures, ning kui valid VELUXi soovitatud paigaldaja, siis ei pea sa pettuma.  

On rida küsimusi, mis võivad sul enne paigaldamist peast läbi käia. Ja siin on kõigile neile rida vastuseid. 

1. Kuidas leida katuseakna väljavahetamise lahendus, mis oleks minu lähedal?

Esimene samm on leida paigaldaja. Sobiva paigaldaja leidmisel on palju aspekte, mida silmas pidada. Kui lähedal on paigaldaja sinu kodule? Kui paljud varasemad kliendid on teda soovitanud? Milline on paigaldaja professionaalne taust? Hea uudis on see, et sa ei pea nende küsimustega oma pead vaevama, vaid võta meiega ühendust ja me säästame sind otsimisele kuluvast ajast ja energiast.

2. Kuidas ma peaksin paigaldajale tööd kirjeldama?  

Esimese asjana vaata oma praeguse katuseakna andmeplaati – sellel on akna olulised andmed, mis on paigaldaja jaoks väärtuslik teave. Andmeplaadil on näiteks kirjas, mis on akna täpne suurus, et sa uue akna tellimisel teaksid täpselt õiget suurust. Plaadil olevad andmed teavitavad paigaldajat ka sellest, kas koos katuseakna asendamisega tuleks välja vahetada ka siseviimistlus või mitte. 

Kui sul on juba üks katuseaken, mõtle neid lisada, et toas oleks rohkem päevavalgust ja parem vaade… see kõik aitab kaasa üldisele paremale meeleolule.  

3. Millal nad saavad tulla katuseaknaid paigaldama?  

VELUXi soovitatud paigaldajad annavad endast parima, et leida sinu jaoks vaba aeg, ja tulevad siis kohale. Sa saad loota mitte ainult nende asjatundlikkusele, vaid ka usaldusväärsusele. 

4. Kuidas peaksin ruumi katuseakende vahetamiseks ette valmistama? 

Tee akna all olev ruum lagedaks, vii ära kogu mööbel, mis võib ette jääda, ja võta võib-olla töölt vaba päev. 

5. Kui palju aega paigaldamine võtab?  

Katuseakna vahetamist peetakse väiksemaks remonditööks… kui seda teevad spetsialistid. Sellele võiks kuluda kuni üks täispikk tööpäev, kuid loomulikult võib see varieeruda olenevalt katuseakende arvust, ilmastikutingimustest ja vahetuse tüübist. Katuseakna vahetamine võib toimuda nii, et olemasolev siseviimistlus jääb alles – see on kiire ja lihtne, kuid ei pruugi kõigil juhtudel olla võimalik, sest katuseakna leng peab siseviimistlusega sobituma 100%. Soovitame uue katuseakna paigaldamisel ära vahetada ka akna ümber olev siseviimistlus, paigaldaja saab selle käigus paigaldada täiendavaid soojustustooteid veekindla ja paremini isoleeritud tulemuse saavutamiseks.   

6. Kui palju tolmu selle töö käigus tekib?  

Tavaliselt tekib katuseakende vahetamise käigus minimaalselt tolmu. Piisab kui pärast vaid pühkida ja tolmuimejaga üle käia.  

7. Mida tuleb teha pärast seda, kui töö on lõpule viidud?  

Lihtsalt väike koristus. Ei midagi enamat. Siseviimistluse tegemiseks ja värvimiseks pead võib-olla otsima vastava ala spetsialisti.  

8. Kui palju kogu asi mulle maksma läheb?  

Kogukulu võib varieeruda olenevalt mitmest tegurist, mis on seotud tootega (millist tüüpi katuseaknad ja tarvikud sa valid) ja sellega, mida konkreetne paigaldustöö paigaldaja seisukohalt sisaldab (sõidukaugus ja -kulud, parkimistasud; katusekattematerjalid, katuseakende paigaldamine raskesti ligipääsetavasse kohta ja katuse konstruktsiooni muutmine; katuseakende suurus ja kaal; töötajate arv; oskusteave, tööriistad, masinad ja materjalid; vanade akende eemaldamine ja jäätmete käitlemine; olemasoleva siseviimistluse ettevalmistamine või parandamine, sealhulgas vajaminevad materjalid).

See on lihtsam, kui sa arvad 

Katuseakende vahetamine ei ole sugugi keeruline – kui valid oma partneriks VELUXi. Mida sa vajad, on õiged tooted ja eksperdi tasemel oskusteave: VELUXil on need mõlemad olemas.  

Nüüd astu järgmine samm ja kasuta vahetamise planeerimiseks meie konfiguraatorit!  

Loe veel artikleid

VELUX katuseakende lahendustel on palju eeliseid

Tutvu eelistega!

Miks VELUX?

Transforming Spaces

Meie päevavalguslahendused aitavad sul saada katuse alla täiendavat elamispinda ning parandavad sinu heaolu ja suurendavad kodu väärtust.

Sinu kodu väärtus suureneb

Võid olla kindel, et sinu investeering VELUX tootelahendustesse tõstab kinnisvara väärtust ja tasub end õigeaegselt tagasi.

Meelerahu sinu kodus

Meie lai kardinate ja aknakatete valik ning varuosade olemasolu tagab parima kliendikogemuse.

Oleme siin, et sind aidata

Meie meeskond on keskendunud sinu rahulolu tagamisele alates meiega ühenduse võtmisest kuni nõustamise ja lõpliku paigalduseni.

Kompromissitu kvaliteet

Sinu vajadused on meie prioriteediks. Oleme oma tooteid pidevalt arendanud ja täiustanud alates 1941. aastast ning need on loodud kestma.

Vastutustundlik valik

Paranda oma elukvaliteeti jätkusuutlike lahendustega, mis on kasulikud nii sulle kui ka planeedile.